صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان : توقف توسعه Adobe XD: ادوبی در رقابت با Figma باخت

توقف توسعه Adobe XD: ادوبی در رقابت با Figma باخت

توقف توسعه Adobe XD: ادوبی در رقابت با Figma باخت

فهرست مطالب

Adobe XD دیگر پیشرفتی نخواهد کرد.ادوبی، اعلام کرده است که توسعه این ابزار طراحی برای اپلیکیشن‌های موبایل و نمونه‌سازی را متوقف ساخته است. این تصمیم در پی ناکامی در تلاش برای خریداری Figma، یکی از رقبای اصلی، با مبلغ 20 میلیارد دلار، که با موانع قانونی روبرو شد، اتخاذ شده است.

طبق گزارشات منتشر شده توسط بلومبرگ، نرم‌افزار به حالت نگهداری درآمده و دیگر هیچ ویژگی جدیدی به آن افزوده نخواهد شد. شرکت تأکید کرده است که کاربران فعلی تنها به امکانات موجود دسترسی خواهند داشت و Adobe XD به مشتریان جدید به صورت جداگانه عرضه نخواهد شد.

سخنگوی XD بیان کرده است که شرکت هیچ نقشه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌های آینده در این نرم‌افزار ندارد. با این حال، ادوبی تضمین داده است که همچنان از کاربرانی که به XD برای انجام پروژه‌های طراحی خود نیاز دارند حمایت خواهد کرد، با این تفاوت که دیگر منابع جدیدی به نرم‌افزار افزوده نشده و هیچ به‌روزرسانی جدیدی ارائه نمی‌شود.

در همین حال، Adobe رویکرد خود را به سمت سایر زمینه‌های خلاقانه نظیر تصویرسازی، عکاسی، طراحی وب، انیمیشن، سه بعدی و برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مثل Express و Firefly معطوف داشته است. این شرکت همچنین علاقه‌مندی خود را برای انجام شراکت‌های آتی در حوزه طراحی محصول نشان داده است، اما هیچ برنامه‌ای برای ایجاد یک جایگزین جدید برای Figma اعلام نکرده است.

پست های مرتبط

کوکاکولا قوطی های اختصاصی برای المپیک پاریس ۲۰۲۴ طراحی کرد

شرکت کوکاکولا با معرفی یک سری نوشیدنی ویژه به مناسبت المپیک و…

فراخوان مسابقه بین المللی پوستر دانشجویی JAGDA 2024

انجمن طراحان گرافیک ژاپن (JAGDA) با افتخار اعلام می کند که مسابقه…

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم