صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان : توقف توسعه Adobe XD: ادوبی در رقابت با Figma باخت

توقف توسعه Adobe XD: ادوبی در رقابت با Figma باخت

توقف توسعه Adobe XD: ادوبی در رقابت با Figma باخت

فهرست مطالب

Adobe XD دیگر پیشرفتی نخواهد کرد.ادوبی، اعلام کرده است که توسعه این ابزار طراحی برای اپلیکیشن‌های موبایل و نمونه‌سازی را متوقف ساخته است. این تصمیم در پی ناکامی در تلاش برای خریداری Figma، یکی از رقبای اصلی، با مبلغ 20 میلیارد دلار، که با موانع قانونی روبرو شد، اتخاذ شده است.

طبق گزارشات منتشر شده توسط بلومبرگ، نرم‌افزار به حالت نگهداری درآمده و دیگر هیچ ویژگی جدیدی به آن افزوده نخواهد شد. شرکت تأکید کرده است که کاربران فعلی تنها به امکانات موجود دسترسی خواهند داشت و Adobe XD به مشتریان جدید به صورت جداگانه عرضه نخواهد شد.

سخنگوی XD بیان کرده است که شرکت هیچ نقشه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌های آینده در این نرم‌افزار ندارد. با این حال، ادوبی تضمین داده است که همچنان از کاربرانی که به XD برای انجام پروژه‌های طراحی خود نیاز دارند حمایت خواهد کرد، با این تفاوت که دیگر منابع جدیدی به نرم‌افزار افزوده نشده و هیچ به‌روزرسانی جدیدی ارائه نمی‌شود.

در همین حال، Adobe رویکرد خود را به سمت سایر زمینه‌های خلاقانه نظیر تصویرسازی، عکاسی، طراحی وب، انیمیشن، سه بعدی و برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مثل Express و Firefly معطوف داشته است. این شرکت همچنین علاقه‌مندی خود را برای انجام شراکت‌های آتی در حوزه طراحی محصول نشان داده است، اما هیچ برنامه‌ای برای ایجاد یک جایگزین جدید برای Figma اعلام نکرده است.

پست های مرتبط

 

نسخه جدید فتوشاپ 25.7 در آوریل 2024 منتشر شد ادوبی با انتشار…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

خلاقیت در ناقص بودن! کمپین تبلیغاتی جدید چیتوز

کمپین جدید چیتوز با شعار «خلاقیت در ناقص بودن!» به طور جذاب…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

نسخه جدید اپلیکیشن موبایل Adobe Express توسط شرکت ادوبی رونمایی شد

شرکت ادوبی امروز با افتخار از اپلیکیشن موبایل جدید خود، Adobe Express،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید