جایزه طراحی جلد پنگوئن ۲۰۲۴ !

جایزه طراحی جلد پنگوئن ۲۰۲۴

فهرست مطالب

انتشارات پنگوئن، با نامی معتبر در عرصه نشر جهانی، به تازگی برندگان جایزه طراحی جلد ۲۰۲۴ را معرفی کرد. این رویداد خلاقانه به داوری کتاب‌ها بر اساس طراحی جلد آن‌ها پرداخته است. شرکت‌کنندگان این دوره سه عنوان برجسته را با رویکردی تازه طراحی مجدد کردند: «شهر جادوی دزدیده شده» اثر نازنین احمد پاتاک، «دیزی جونز و گروه شش نفره» نوشته تیلور جنکینز رید، و «عادت‌های اتمی» اثر جیمز کلیر.

برندگان بخش رمان بزرگسال

در این بخش برندگان بخش رمان بزرگسالان به شما معرفی خواهد شد :

کادی ریند – «دیزی جونز و گروه شش نفره»

طرح کادی ریند برای رمان «دیزی جونز و گروه شش نفره» با الهام از سبک رترو و ظاهری شیک و امروزی، مقام نخست را کسب کرد. تایپوگرافی این طرح با اشاره‌ای ظریف به زیبایی‌شناسی راک دهه ۷۰، حس نوستالژی را با ذوق معاصر ترکیب کرده است.

کادی ریند می‌گوید: «عشق پدرم به موسیقی راک کالیفرنیایی دهه ۷۰، موسیقی متن سفرهای جاده‌ای کودکی‌ام بود. این علاقه، الهام‌بخش خلق این طرح با تأثیرات هنری آلبوم‌ها و پوسترهای کنسرت بود. جادوی کتاب تیلور جنکینز رید همان حس الکتریکی را در من برانگیخت که هنگام کشف تأثیرات موسیقیایی‌ام تجربه کردم.»

برندگان بخش کودک

در این بخش برندگان بخش کودک به شما معرفی خواهد شد :

شارلوت جنینگز – «شهر جادوی دزدیده شده»

شارلوت جنینگز با طراحی مجدد جذاب کتاب «شهر جادوی دزدیده شده»، برنده بخش کودک شد. او با تعادل هنرمندانه میان رنگ، جادو، رازها و تاریخ استعماری، بافتی بصری خلق کرده که با مخاطبان جوان ارتباط برقرار می‌کند.

نازنین احمد پاتاک می‌گوید: «من بر استفاده از رنگ و زبان بصری برای انتقال جوهره‌ی سفر شخصیت اصلی، چمپا، تمرکز کردم. ترکیب مارپیچی طراحی‌شده، چشم خواننده را در امتداد جلد هدایت می‌کند. رنگ‌های نارنجی برای به تصویر کشیدن گرما و آشنایی هند و جادوی آتشین چمپا استفاده شده‌اند. کل این فضا توسط رنگ آبی مکمل دریا و نخل خرما احاطه شده که به شهر لندن با رنگ سرد و مرموز اشاره می‌کند. چمپا در مرکز این ماجراجویی پررمزوراز و جادویی قرار دارد.»

برندگان بخش غیر داستانی بزرگسال

در این بخش برندگان بخش غیر داستانی به شما معرفی خواهد شد :

جورج گریفیتس – «عادت‌های اتمی»

جورج گریفیتس با جلد دست‌ساز و اندیشه‌برانگیز خود برای کتاب «عادت‌های اتمی»، موفق به کسب جایزه طراحی جلد بخش غیر داستانی بزرگسال شد. این طرح هنری با تکنیک کلاژ، مفهوم روی هم چیده شدن عادت‌های کوچک اما حیاتی را به تصویر می‌کشد.

جورج گریفیتس می‌گوید: «عادت‌های اتمی بر مجموعه‌ای از تصمیمات و رفتارهای کوچک تمرکز می‌کند که با هم ترکیب می‌شوند تا زندگی بهتری را رقم بزنند. من طرح خود را با تکه‌های کوچک مقوا، کاغذ و سایر مواد فیزیکی برای ایجاد کلمات «عادت‌های اتمی» خلق کردم، درست همان‌طور که عادت‌های کوچک در کنار هم قرار می‌گیرند تا زندگی شما را متحول کنند.»

این آثار برگزیده نشان‌دهنده‌ی خلاقیت و هنرمندی طراحان در ارائه تصویری تازه و جذاب برای جلد کتاب‌ها هستند، و نشان می‌دهند که چطور هنر طراحی جلد می‌تواند به جذب مخاطبان کمک کند.

پست های مرتبط

آموزش نصب و اجرای پریمیر

به گزارش از گرافیک دینگ ادوبی پریمیر (Adobe Premiere Pro) یکی از…

۳۱ تیر ۱۴۰۳

نصب و اجرای نرم افزار افتر افکت + ویدیو آموزشی

سایت گرافیک دینگ با توجه به درخواست های متعدد کاربران عزیز، آموزش…

۳۰ تیر ۱۴۰۳

بهترین نرم افزارهای ساخت موشن گرافیک (2D/3D)

امروزه موشن گرافیک (Motion Graphics) به یکی از جذاب ترین و کاربردی…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم