صفحه اصلی > هوش مصنوعی : مهندس گوگل به اتهام انتقال اسرار تراشه هوش مصنوعی به چین متهم شد

مهندس گوگل به اتهام انتقال اسرار تراشه هوش مصنوعی به چین متهم شد

مهندس گوگل به اتهام انتقال اسرار تراشه هوش مصنوعی به چین متهم شد

فهرست مطالب

لینوی دینگ، مهندس چینی گو‌گل به سرقت اسرار تجاری مربوط به نرم‌افزار و سخت‌افزار تراشه هوش مصنوعی این شرکت متهم شده است. طبق اعلام معاون دادستان کل بر اساس گزارشات، او بیش از ۵۰۰ فایل حاوی اطلاعات محرمانه مربوط به هوش مصنوعی را از گوگل به‌دزدی برده و به شرکت‌های چینی منتقل کرده است.

به عنوان مثال، اطلاعاتی مربوط به تراشه‌های واحد پردازش تنسور (TPU) گوگل، که جزء اصلی ابزارهای هوش مصنوعی آن شرکت محسوب می‌شوند، به‌طور گسترده‌ای دزدیده شده است. این تراشه‌ها با همراهی پردازنده‌های گرافیکی انویدیا، می‌توانند مدل‌هایی مانند Gemini را آموزش دهند و اجرا کنند.

به علاوه، اطلاعاتی مربوط به طراحی‌های نرم‌افزاری موردنیاز برای تراشه‌های V4 و V6، مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری GPUهای استفاده شده در مراکز داده گوگل، و طراحی‌های مربوط به بارهای کاری یادگیری ماشینی گوگل در مراکز داده آن، از جمله فایل‌هایی هستند که به طورغیرقانونی دسترسی پیدا کرده‌اند.

سرقت اسراری تجاری گوگل برای پیشرفت چین

برای ارتکاب این اعمال، دینگ از ماه می سال ۲۰۲۲ تا ماه می سال ۲۰۲۳ اطلاعات محرمانه را به حساب شخصی Google Cloud خود منتقل کرده است. به نظر می‌رسد که او از برنامه Apple Notes مک بوک خود برای کپی‌کردن داده‌ها استفاده کرده و سپس آن‌ها را به صورت فایل‌های PDF تبدیل کرده است تا توسط سیستم‌های گو‌گل قابل شناسایی نباشند.

همچنین، کمتر از یک ماه پس از شروع این فعالیت‌های غیرقانونی، به نظر می‌رسد که او به عنوان مدیر ارشد فناوری اطلاعات توسط یک شرکت چینی با نام Rongshu استخدام شده است. همچنین، در دورانی که همچنان در گو‌گل مشغول به کار بود، یک استارتاپ به نام Zhisuan را در چین تأسیس کرده است. به این ترتیب، او در دسامبر ۲۰۲۳ از گوگل استعفا داده است.

دینگ به طور کلی به چهار اتهام سرقت اسرار تجاری گوگل متهم شده است. در صورت اثبات این اتهامات، ممکن است با حداکثر ده سال زندان و جریمه ۲۵۰ هزار دلار برای هر اتهام مواجه شود.

پست های مرتبط

چگونه یک وبسایت گرافیکی جذاب بسازیم؟

در دنیای دیجیتال امروز، داشتن یک وبسایت گرافیکی جذاب می تواند تفاوت…

افزایش کیفیت تصاویر با هوش مصنوعی تا 32K

بهبود کیفیت تصاویر، یکی از چالش‌های اصلی طراحان گرافیک و عکاسان است.…

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم