صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و هوش مصنوعی : گفتگو با خودت در آینده | رونمایی MIT از شبیه ساز مصنوعی

گفتگو با خودت در آینده | رونمایی MIT از شبیه ساز مصنوعی

"گفتگو با خودِ آینده: رونمایی MIT از شبیه ساز مصنوعی مصنوعی"

فهرست مطالب

پژوهشگران موسسه فناوری ماسا چوست  ابزار نوآورانه‌ای را معرفی کرده‌ اند که از هوش مصنوعی (AI) برای شبیه‌سازی مکالمات با خودِ آینده‌ی فرد استفاده می‌کند. این پروژه، با عنوان «آینده شما»، با هدف ترویج تفکر بلندمدت و الهام‌بخشی به تغییرات رفتاری مثبت طراحی شده است.

چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی، از مدل پیشرفته GPT-3.5 که توسط OpenAI توسعه یافته است، استفاده می‌کند تا مکالمات طبیعی را شبیه‌سازی کند. این سیستم با پرسش‌هایی در مورد زندگی، تجربیات گذشته و آرزوهای شرکت‌کنندگان، یک «حافظه مصنوعی» یا «پیشینه کاربر» ایجاد می‌کند.

این فناوری پیشگامانه از اصل «استمرار خود آینده» بهره می‌برد، که در علم رفتار اشاره دارد به افرادی که احساس ارتباط قوی‌تری با خود آینده‌شان دارند و به احتمال زیاد تصمیماتی اتخاذ می‌کنند که به نفع رفاه بلندمدت‌شان باشد. چت‌بات با نمایش تصویری دیجیتالی از نمایه کاربر در سن ۶۰ سالگی، پتانسیل کاهش «تخفیف زمانی» را دارد، یک سوگیری شناختی که باعث می‌شود افراد اولویت را به پاداش‌های فوری نسبت به منافع بلندمدت بدهند.

تیم MIT در مقاله‌ای پیش‌چاپ گزارش دادند که کاربران پس از گفتگو با نسخه مسن‌تر دیجیتالی خود، کاهش اضطراب و احساسات منفی را تجربه کرده‌اند. این نشان می‌دهد که چت‌بات می‌تواند به بهبود رفاه کمک کند و افراد را به انتخاب‌های عاقلانه‌تر برای بهینه‌سازی نتایج زندگی‌شان ترغیب نماید.

آیا این ابزار هوش مصنوعی می‌تواند درک ما از آینده را تغییر دهد؟ آیا منجر به جامعه‌ای می‌شود که مردم تمایل بیشتری به اتخاذ تصمیمات به نفع رفاه بلندمدت خود داشته باشند؟ نظرات خود را درباره این پیشرفت جذاب با ما در میان بگذارید.

پست های مرتبط

کوکاکولا قوطی های اختصاصی برای المپیک پاریس ۲۰۲۴ طراحی کرد

شرکت کوکاکولا با معرفی یک سری نوشیدنی ویژه به مناسبت المپیک و…

فراخوان مسابقه بین المللی پوستر دانشجویی JAGDA 2024

انجمن طراحان گرافیک ژاپن (JAGDA) با افتخار اعلام می کند که مسابقه…

دیدگاه کاربران (13 دیدگاه)

  1. چقدر وحشتناک میشه این قضیه که افراد میان با دیتیل‌های مختلف می‌تونن شخصیت آینده خودشون رو جلو جلو بفهمن

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم