صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و انیمیشن و دسته‌بندی نشده : انیمیشن هیجان انگیز «تعمیرکار خودت باش» با دانلد داک

انیمیشن هیجان انگیز «تعمیرکار خودت باش» با دانلد داک

انیمیشن هیجان انگیز «تعمیرکار خودت باش» با دانلد داک

فهرست مطالب

دانلد داک، شخصیت افسانه‌ای و دوست‌داشتنی دنیای دیزنی، با یک فیلم کوتاه انیمیشن جدید و دست‌ساز به نام تعمیرکار خودت باش (D.I.Y. Duck)  که به کارگردانی و نویسندگی مارک هِن، انیماتور برجسته و از اسطوره‌ های دیزنی، ساخته شده، ۹۰ سال حضورش در دنیای انیمیشن را جشن می‌ گیرد. این فیلم کوتاه، روز یکشنبه ، ۹ ژوئن ، از طریق پلتفرم‌ های دیزنی پلاس، یوتیوب والت دیزنی انیمیشن استودیوز، دیزنی Channel و Freeform به نمایش درمی‌آید. این اثر، اولین نقش اصلی انفرادی دانلد داک از زمان فیلم کوتاه «آشغال‌دون» (The Litter Bug) در سال ۱۹۶۱ است.

خلاصه داستان

داستان این فیلم کوتاه با تلاش دانلد برای انجام تعمیرات خانه شروع می‌شود. او با تعویض یک لامپ شروع می‌کند، اما به سرعت این کار ساده به یک سلسله فاجعه‌های خنده‌دار و پرهیجان تبدیل می‌شود. با بالا گرفتن عصبانیت دانلد و خارج شدن اوضاع از کنترل، سرخوردگی او بیشتر می‌شود و ماجرا به یک پایان انفجاری می‌انجامد.

مارک هِن درباره این فیلم کوتاه می‌گوید: «برای دانلد، سعی کردم شرایطی را ایجاد کنم که هم خنده‌دار و امروزی و هم ماندگار باشد. سردرد ناشی از تعمیرات خانگی چیزی است که مخاطبان امروزی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و دانلد فردی کاملاً معمولی است. این همچنین فرصت‌هایی را برای انیمیشن‌های واقعاً گسترده به وجود آورد. ما گروهی واقعاً بااستعداد از انیماتورهای دوبعدی داشتیم که دو سال پیش به عنوان کارآموز شروع به کار کرده بودند و آن‌ها با اشتیاق از این فرصت برای جان بخشیدن به یکی از بهترین شخصیت‌های دیزنی استقبال کردند.»

عوامل فیلم

این فیلم کوتاه جدید شامل دیالوگ‌هایی با صدای کلارنس «داکی» ناش است که صدای دانلد داک را در فیلم کوتاه «مرغ عاقل کوچولو (The Wise Little Hen) در سال ۱۹۳۴ ایفا کرده بود و به مدت ۵۰ سال بعد به جای این شخصیت صحبت کرد. اشارات صوتی و غرغرهای معروف دانلد در «تعمیرکار خودت باش» از طریق ضبط‌های آرشیوی صدای داکی ناش ارائه شده است.

تعمیرکار خودت باش توسط مک‌کیم، برنده جایزه امی، تهیه شده و توسط تیم انیمیشن دست‌ساز والت دیزنی انیمیشن استودیوز ساخته شده است. جنیفر لی، مدیر ارشد بخش خلاقیت دیزنی انیمیشن، تهیه‌کننده اجرایی این اثر بوده است.

مک‌کیم می‌گوید: مارک در طول دوران حرفه‌ای خود، یکی از متخصصان انیمیشن ما در مورد “شش شخصیت حیرت‌انگیز” (میکی، دانلد، مینی، دیزی، گوفی و پلوتو) بوده است. او این شخصیت‌ها را کاملاً می‌شناسد. وقتی او با این ایده (که از قبل استوری‌بورد، نوشته و چیدمان کل فیلم کوتاه را انجام داده بود) نزد من آمد، این ایده جان گرفت و ما می‌دانستیم که باید آن را بسازیم.

مارک هِن هفته آینده برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن آنسی، به عنوان بخشی از نمایش سالانه دیزنی انیمیشن، فیلم کوتاه « تعمیرکار خودت باش » را روی پرده بزرگ نمایش خواهد داد.

این کارگردان که اخیراً پس از ۴۳ سال حرفه‌ی درخشان در استودیوی انیمیشن والت دیزنی، که در آن بر انیمیشن شخصیت‌های دوست‌داشتنی‌ای مانند آریل، بل، یاسمین، سیمبای جوان، مولان و تیانا در فیلم‌های بلندشان نظارت داشته است، بازنشسته شده، پیش از این کارگردانی فیلم کوتاه «جان هنری» (John Henry) در سال ۲۰۰۰ را بر عهده داشته است. او اخیراً به عنوان یک افسانه‌ ی دیزنی شناخته شده است و این افتخار را در ماه آگوست در رویداد D23 رویداد نهایی طرفداران دیزنی دریافت خواهد کرد. فیلم کوتاه «تعمیرکار خودت باش» از ۹ ژوئن در دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

پست های مرتبط

کوکاکولا قوطی های اختصاصی برای المپیک پاریس ۲۰۲۴ طراحی کرد

شرکت کوکاکولا با معرفی یک سری نوشیدنی ویژه به مناسبت المپیک و…

فراخوان مسابقه بین المللی پوستر دانشجویی JAGDA 2024

انجمن طراحان گرافیک ژاپن (JAGDA) با افتخار اعلام می کند که مسابقه…

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم