صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و طراحی لوگو : پلتفرم جدید “Whee” و لوگو بحث برانگیز آن !

پلتفرم جدید “Whee” و لوگو بحث برانگیز آن !

پلتفرم جدید "Whee" و لوگو بحث برانگیز آن !

فهرست مطالب

بازار رسانه‌های اجتماعی شاهد ظهور یک پلتفرم جدید از تیک تاک است. این پلتفرم با نام “وی” (Whee) شناخته می‌شود و به نظر می‌رسد تیک تاک با الهام از رابط کاربری و لوگوی اینستاگرام، جایگزینی برای آن معرفی کرده است.

کاربران اولیه که موفق به یافتن این اپلیکیشن در پلی استور برخی کشورها شده‌اند، از شباهت لوگوی وی با لوگوی رنگارنگ اینستاگرام ترِدز ابراز تعجب کرده‌اند. این تقلید در بازار شلوغ رسانه‌های اجتماعی عجیب به نظر می‌رسد و احتمالاً جایگاهی در میان بهترین لوگوهای شبکه‌های اجتماعی نخواهد داشت.

مقایسه لوگو ها : سردرگمی یا الهام؟

در کنار هم قرار دادن لوگوی اینستاگرام ترِدز و لوگوی Whee تیک تاک، نشان از شباهت‌های غیرقابل انکار دارد. فضای کنونی رسانه‌های اجتماعی پر از چالش و تغییرات است. پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک و نارضایتی برخی کاربران از اینستاگرام، این سوال مطرح می‌شود که به چند پلتفرم مجزای رسانه‌های اجتماعی نیاز داریم؟

سال گذشته، اینستاگرام ترِدز را به عنوان جایگزینی برای توییتر معرفی کرد. اخیراً نیز “کارا” به عنوان رقیبی برای اینستاگرام مطرح شده است. تیک تاک پیشتر با “تیک تاک نوتز”، جایگزینی برای اینستاگرام معرفی کرده بود و حالا با “وی”، پلتفرمی برای به اشتراک‌گذاری عکس با دوستان و خانواده ارائه کرده است.

کپی برداری متقابل یا استراتژی تکراری؟

پس از اقدام اینستاگرام به کپی‌برداری از تیک تاک با قابلیت ریلز، حالا تیک تاک به نظر می‌رسد استراتژی مشابهی را دنبال می‌کند. تمرکز “Whee” بر به اشتراک‌گذاری محتوا با گروه‌های کوچک‌تر و صمیمی‌تر است تا کاربران احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

با این حال، طراحی لوگوی Whee تیک تاک جای سوال دارد. انحنای لوگو و گرادیان رنگین‌کمانی آن یادآور لوگوی ترِدز و اینستاگرام است. احتمالاً این لوگو حرف “W” را نمایش می‌دهد و از پس‌زمینه مشکی مشابه لوگوی تیک تاک استفاده می‌کند. اما شباهت غیرقابل انکار این طراحی به لوگوی شکسته ترِدز، این سوال را مطرح می‌کند که آیا این شباهت تصادفی است یا تیک تاک در حال تمسخر اینستاگرام است؟

پست های مرتبط

کوکاکولا قوطی های اختصاصی برای المپیک پاریس ۲۰۲۴ طراحی کرد

شرکت کوکاکولا با معرفی یک سری نوشیدنی ویژه به مناسبت المپیک و…

فراخوان مسابقه بین المللی پوستر دانشجویی JAGDA 2024

انجمن طراحان گرافیک ژاپن (JAGDA) با افتخار اعلام می کند که مسابقه…

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم