صفحه اصلی > هوش مصنوعی : هوش مصنوعی در خدمت نایک| معرفی کفش‌های ورزشی جدید برای المپیک پاریس

هوش مصنوعی در خدمت نایک| معرفی کفش‌های ورزشی جدید برای المپیک پاریس

هوش مصنوعی در خدمت نایک

فهرست مطالب

در آستانه المپیک پاریس، نایک با ارائه محصول جدید خود، نایک ایر، به دنیای فناوری هوش مصنوعی گام گذاشته است. این محصول که برای ورزشکاران برجسته‌ای چون شکاری ریچاردسون و کیلیان امباپه طراحی شده، نه تنها در عملکرد بلکه در ظاهر نیز متمایز است. با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ی ایر، نایک قصد دارد استانداردهای کفش‌های ورزشی را به یک سطح جدید ببرد.

این هفته، نایک سری جدیدی از کفش‌های کتانی را که تحت تأثیر فناوری‌های نوین هوش مصنوعی شکل گرفته‌اند، به نمایش گذاشت. ماژول‌های ایر، که از ترکیبی از TPU و نیتروژن ساخته شده‌اند، نویدبخش بهبودی قابل توجه در عملکرد پرش هستند و در حال حاضر فقط در هشت مدل مختلف عرضه می‌شوند.

این تکنولوژی جدید، که اولین بار در کفش‌های ایر مکس دی‌ان به کار رفته، شامل سیستمی دو مرحله‌ای از کیسه‌های هوا است که تجربه‌ای متفاوت از راحتی و عملکرد را به ورزشکاران ارائه می‌دهد. جلوه‌ی بصری این کفش‌ها نیز کمتر از کارکرد آن‌ها نیست، به گونه‌ای که ظاهری شبیه به حباب‌های هوا زیر کفش را ایجاد می‌کند.

به‌علاوه، نایک در پیوند با هوش مصنوعی، به خلق مجموعه‌ای از کفش‌های اوت‌کوتور پرداخته که تنها در چند هفته تولید شده‌اند. این استفاده‌ی خلاقانه از AI نشان دهنده‌ی آینده‌ای است که در آن فناوری و مد با هم تلفیق شده است. این محصول هم در عرصه‌ی ورزش و هم در عرصه‌ی مد تأثیرگذار است.

این تلاش‌های نوآورانه نایک می‌تواند معیارهای جدیدی را در صنعت کفش‌های ورزشی تعریف کند و تجربه‌ی پوشیدن کفش را برای ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش به طور کلی دگرگون سازد. با توجه به این پیشرفت‌ها، نایک بار دیگر توانسته است خود را به عنوان پیشگام در عرصه محصولات جدید نایک ایر با الهام از فناوری هوش مصنوعی (AI) برای ورزشکاران المپیکی شاخص مانند شَکاری ریچاردسون و کیلیان امباپه طراحی شده‌اند. این کفش‌های کتانی نوآوری هیجان‌انگیزی را در حوزه‌ی کفش‌های ورزشی به نمایش می‌گذارند.

طراحی جدید نایک برای المپیک پاریس | هوش مصنوعی در خدمت نایک

در پیش‌نمایش این هفته‌ی نایک برای المپیک پاریس ، این شرکت مجموعه‌ای از طراحی‌های مفهومی پیشرفته را برای ۱۳ نفر از ورزشکاران المپیکی خود با استفاده از یکی از نمادین‌ترین فناوری‌هایش به نام ایر رونمایی کرد.

ماژول‌های ایر که از لحاظ فنی ترکیبی از TPU و نیتروژن هستند و به بهبود عملکرد پرش کمک می‌کنند. در حال حاضر تنها در هشت مدل عرضه می‌شوند. با این حال، نایک روی یک دوره‌ی نوآوری گسترده در زمینه‌ی ایر با هدف بازآفرینی این فناوری برای دستیابی به عملکرد بالاتر و امکان شخصی‌سازی بیشتر کار کرده‌است.

ما اولین نمونه‌ی این به‌روزرسانی را با عرضه‌ی ایر مکس دی‌ان (Air Max Dn) در اواخر مارس مشاهده کردیم. این کفش برای اولین بار از سیستم کیسه‌ی هوای دو مرحله‌ای بهره می‌برد. در دی‌ان، دو کیسه‌ی پشتی با فشار هوای (PSI) بالاتری نسبت به دو کیسه‌ی جلویی پر شده‌اند. با هر قدم، پای شما به طور طبیعی به جلو حرکت می‌کند و احساسی شبیه به وجود لولا در ناحیه‌ی پاشنه ایجاد می‌شود.

فراتر از راحتی و عملکرد، جلوه‌ی بصری خیره‌کننده‌ی ایر مکس دی‌ان نیز قابل توجه است. طراحی این کفش با چالش جاذبه بازی می‌کند و به نظر می‌رسد که حباب‌های بادی متعددی در زیره‌ی آن تعبیه شده‌اند. این طراحی محصول نوآوری و مهندسی پیشرفته‌ی نایک است.

نگاهی به آینده‌ ایر با هوش مصنوعی در خدمت نایک

هوش مصنوعی در خدمت نایک با الهام از سلیقه‌ی ورزشکاران خود، از ترکیب هوش مصنوعی تولیدکننده و نرم‌افزار رندرگیری سه‌بعدی برای خلق مجموعه‌ای اوت‌کوتور (مد پیشرو) الهام‌گرفته از کفش‌های کتانی استفاده کرده‌است. این فرآیند تنها چند هفته به طول انجامیده‌است.

برای تنیس‌باز چینی، ژنگ چین‌ون، مار عظیمی شبیه به تقویم قمری چین از فناوری ایر دور جلوی کفش پیچیده شده‌است که چسبندگی و قفل محکم پا روی کف کفش را تضمین می‌کند. برای دونده‌ی سرعت، شَکاری ریچاردسون، نایک یک کفش میخ‌دار با طرح پاشنه‌ی بلند ارائه کرده‌است. این کفش با بندهای مچ پای ابریشمی یک کفش باله تکمیل شده‌است. در این کفش، واحد ایر به عنوان یک نارنجی درخشان در جلوی پا شروع می‌شود. سپس در قسمت پشتی به صورتی ظریف تغییر رنگ می‌دهد.

در مورد کیلیان امباپه، فوتبالیست، نایک یک کفش فوتبال معمولی را با خطوط یک جت جنگنده ترکیب کرده‌است. این طراحی منحصربه‌فرد، حس زنده‌شدن لوگوی نایک را القا می‌کند که با خط تیز ایر از پاشنه تا پنجه امتداد یافته‌است.

درحالی‌که بعید به نظر می‌رسد همه‌ی این ایده‌ها در حال حاضر به بازار عرضه شوند، اما آن‌ها نشان‌دهنده‌ی رویکرد خلاقانه‌ی نایک در حوزه‌ی طراحی هستند. این رویکرد در تضاد با رویکردهای اخیر نایک قرار دارد که عمدتاً بر عرضه‌ی مجدد مکرر کفش‌های جردن و ایرفورس 1 و طراحی لباس‌های یونیفرم بیسبال MLB با قابلیت جذب بالای عرق که باعث می‌شود بازیکنان حتی در ابتدای فصل ظاهری خیس داشته باشند، متمرکز بوده‌است. این طراحی‌های مفهومی فراتر از کفش‌های ورزشی صرف هستند؛ آن‌ها نماد به‌روزرسانی پوشاک ورزشی به دنیای اوت‌کوتور (مد پیشرو) به شمار می‌روند.

پست های مرتبط

ویرایش عکس با هوش مصنوعی گوگل در گوشی‌ های قدیمی‌ تر

در حرکتی جذاب و نوید بخش، گوگل اعلام کرده که قابلیت‌ های…

آپدیت بزرگ لایت‌ روم | هوش مصنوعی در خدمت حذف و تاری لنز

شرکت ادوبی ابزار های هوش مصنوعی بیشتری را به نرم‌ افزار لایت‌…

تبدیل iPad به استودیوی انیمیشن سازی با Callipeg

تحول ابزار های انیمیشن‌ سازی در سال‌ های اخیر بسیار چشمگیر بوده…

دیدگاهتان را بنویسید