صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و بازی و سرگرمی و ورزشی :  آغازی تاریخی برای جام جهانی 2025 فوتبال ساحلی در آفریقا

 آغازی تاریخی برای جام جهانی 2025 فوتبال ساحلی در آفریقا

آغازی تاریخی برای جام جهانی 2025 فوتبال ساحلی در آفریقا

فهرست مطالب

برای نخستین بار، قاره آفریقا به عنوان میزبان جشنواره‌ای بین‌المللی درخشان خواهد درخشید: جام جهانی فوتبال ساحلی فیفا ۲۰۲۵. این رویداد مهم با مراسمی پر زرق و برق در هتل کمپینسکی سیشل در جنوب جزیره ماهه، به روی صحنه رفت. مراسم با حضور برجسته‌هایی چون «واول رامکالاوان»، رئیس‌جمهور جمهوری سیشل و «الویس چتی»، رئیس فدراسیون فوتبال سیشل، شور و شوقی دوچندان یافت. افتتاحیه با نمایش‌های سنتی رقص آتش و طبل‌زنی محلی، فرهنگ غنی و پویای این جزایر را به نمایش گذاشت.

الویس چتی، در کنار عنوان رئیس کمیته برگزاری محلی، با افتخار اظهار داشت: «جام جهانی  فوتبال ساحلی در آفریقا ۲۰۲۵ تنها یک رویداد ورزشی نیست، بلکه فرصتی بی‌نظیر برای معرفی سیشل به جهان است. این میزبانی، به مثابه یک نقطه عطف، قادر است تاثیرات ماندگاری بر توسعه و رشد فوق‌العاده‌ای در جزایر ما و کلیت جامعه فوتبال داشته باشد.»

این دوره، سیزدهمین دوره از مسابقات جهانی فوتبال ساحلی است که از ۱ تا ۱۱ می ۲۰۲۵ در جزیره زیبای سیشل برگزار می‌شود. خایمه یارزا، مدیر مسابقات فیفا، در مورد این رویداد گفت: «این تورنمنت نه تنها اولین بار است که در سیشل برگزار می‌شود، بلکه اولین جام جهانی فوتبال ساحلی در آفریقا نیز به شمار می‌رود. این یک گام تاریخی برای فیفا در راستای جهانی‌سازی فوتبال با برگزاری تورنمنت‌ها در مکان‌های جدید و متنوع است.»

فوتبال ساحلی، ورزشی هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده، با وجود نیاز به مهارت‌های ویژه، دارای ویژگی‌های مشابه فوتبال معمولی است و با میانگین گل‌زنی بالاتر در هر مسابقه، تضمین‌کننده یک روز سرگرم‌کننده و مفرح برای تماشاگران از تمامی سنین است.

پست های مرتبط

مزایای استفاده از اینفوگرافیک در آموزش و یادگیری

در دنیای امروز، اطلاعات به صورت روزانه به حجم زیادی تولید می…

ویرایش عکس با هوش مصنوعی گوگل در گوشی‌ های قدیمی‌ تر

در حرکتی جذاب و نوید بخش، گوگل اعلام کرده که قابلیت‌ های…

مقدمه ‌ای بر اهمیت بیلبورد های تبلیغاتی در دنیای مدرن

بیلبورد های تبلیغاتی یکی از قدیمی‌ ترین و موثرترین ابزارهای بازاریابی هستند…

دیدگاهتان را بنویسید