صفحه اصلی > هوش مصنوعی : رقابت با غول‌های هوش مصنوعی | معرفی مدل‌های قدرتمند Claude 3 از انتروپیک

رقابت با غول‌های هوش مصنوعی | معرفی مدل‌های قدرتمند Claude 3 از انتروپیک

رقابت با غول‌های هوش مصنوعی | معرفی مدل‌های قدرتمند Claude 3 از انتروپیک

فهرست مطالب

شرکت استارتاپ انتروپیک (Anthropic) به تازگی آخرین نسل مدل‌های هوش مصنوعی خود را معرفی کرده است که به طور کلی به نام Claude 3 شناخته می‌شوند. این شرکت ادعا می‌کند که خانواده جدید کلاود 3 عملکرد بهتر یا حتی متفاوتی نسبت به مدل‌های پیشروی مانند گوگل و OpenAI دارد. در مقابل نسخه‌های قبلی، Claude 3 قابلیت چندوجهی دارد و قادر به درک ورودی‌های متنی و تصویری است.

به گفته انتروپیک در وب‌سایت خود، کلاود 3 قادر است به سؤالات بیشتری پاسخ دهد، دستورالعمل‌های طولانی‌تری را درک کند و عملکرد دقیق‌تری داشته باشد. این خانواده شامل مدل‌های Haiku، Sonnet و Opus می‌شود که Opus به عنوان بزرگ‌ترین و هوشمندترین مدل در این خانواده شناخته می‌شود. انتروپیک اعلام کرده که مدل‌های Opus و Sonnet در حال حاضر در وب‌سایت claude.ai در دسترس هستند و مدل Haiku نیز به‌زودی منتشر خواهد شد.

همچنین، انتروپیک بیان کره است که Opus به عنوان قوی‌ترین عضو خانواده Claude 3، در برخی از بنچمارک‌ها نتایج بهتری نسبت به مدل‌های معروف هوش مصنوعی مانند GPT-4 و جمینای 1.0 اولترا گوگل کسب کرده است.

کلاود 3

خانواده مدل‌های هوش مصنوعی Claude 3

خانواده مدل‌های هوش مصنوعی کلاود 3 با ویژگی‌ها و قابلیت‌های بهبود یافته‌ای در مقایسه با نسل قبلی خود معرفی شده‌اند. این مدل‌ها به کاربران امکان آپلود فایل‌هایی مانند تصاویر و نمودارها را می‌دهند، اما هنوز قادر به تولید تصاویر نیستند. انتروپیک اظهار می‌کند که همه مدل‌های Claude 3 قابلیت‌های بهبودیافته‌ای در زمینه‌های تحلیل و پیش‌بینی، ایجاد محتواهای متنوع، کدنویسی، و مکالمه به زبان‌های غیرانگلیسی را دارا هستند، از جمله زبان‌های اسپانیایی، ژاپنی و فرانسوی.

یکی از بنیان‌گذاران انتروپیک بیان می‌کند که Claude 3 بهتر از نسل قبلی خود در مدیریت پاسخ به سؤالات پرریسک عمل می‌کند. در مقابل، Claude 2 گاهی اوقات، از پاسخ‌دهی به سؤالات پرریسک امتناع می‌کرد تا بی‌ضرر باشد. حالا به نظر می‌رسد مدل‌های جدید این شرکت، با حفظ ایمنی، قادر به پاسخگویی به این سؤالات هستند.

شرکت انتروپیک که در سال 2021 تأسیس شده و توسط کارمندان سابق OpenAI راه‌اندازی شده است، تاکنون موفق به جذب سرمایه‌های بسیاری از غول‌های فناوری از جمله آمازون شده است و به یکی از رقبای اصلی بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری هوش مصنوعی تبدیل شده است.

پست های مرتبط

هوش مصنوعی Skybox 3 معرفی شد

هوش مصنوعی Skybox 3 معرفی شد، ابزاری ایده‌ال برای طراحان بازی و…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

پایان پشتیبانی DALL-E 2 و آغاز عصر جدید با DALL-E 3

شرکت OpenAI، پیشرو در توسعه تکنولوژی هوش مصنوعی، اعلام کرد که پایان…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

رونمایی از پروژه گلیز | نرم‌افزار رایگان ضد هوش مصنوعی برای حفاظت از حقوق هنری

پروژه گلیز نسخه دوم نرم‌افزار خود را منتشر کرد. پروژه گلیز (The…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید