صفحه اصلی > اخبار گرافیک ایران : فونت هاکَذا ، نوستالژی خاطره‌ انگیز در قالب مدرن!

فونت هاکَذا ، نوستالژی خاطره‌ انگیز در قالب مدرن!

فونت هاکَذا، نوستالژی خاطره‌ انگیز در قالب مدرن!

فهرست مطالب

فونت‌های نوستالژیک و قدیمی همیشه بخشی جذاب و ضروری از دنیای طراحی گرافیک بوده‌اند، به‌ خصوص در زبان‌های فارسی و عربی که خود دارای ویژگی‌ها و چالش‌های منحصربه‌فردی هستند. با این حال، استفاده از این فونت‌ها گاهی اوقات با مشکلاتی مانند ناهماهنگی ارتفاع حروف و فواصل نامنظم مواجه است، که می‌تواند برای طراحان چالش‌برانگیز باشد در ادامه قصد داریم با فونت هاکَذا آشنا شویم .

دوستان کریم‌زاده با درک این دغدغه‌ها، پروژه‌ی طراحی و توسعه فونت هاکذا را آغاز کردند ؛ فونت هاکَذا با الهام از خاطرات دهه‌ی پنجاه ایران و با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تکنیک‌های طراحی توسعه داده شده است. فونت هاکَذا ضمن حفظ زیبایی‌های سنتی، با بهینه‌سازی‌هایی در کرنینگ، ترکینگ و لیدینگ، تجربه‌ای راحت‌تر و بدون دغدغه برای کاربران فراهم می‌کند. نتیجه، فونتی است که نه تنها در متون طولانی و پاراگراف‌ها بلکه در تیترها و عنوان‌ها نیز به خوبی کار می‌کند.

علاوه بر این، فونت هاکذا امکان هم‌نشینی زیبا و هماهنگ کلمات فارسی و انگلیسی را میسر ساخته، که این ویژگی برای طراحانی که در زمینه‌های دوزبانه کار می‌کنند بسیار ارزشمند است.

فونت هاکَذا با ویژگی‌های خود، نه تنها زیبایی را به متون می‌افزاید بلکه استفاده از آن را در تمامی سایزها و شرایط چاپی امکان‌پذیر و دلنشین می‌کند. این فونت را می‌توانید از پلتفرم فونت‌ایران تهیه نمایید،  در نظر داشته باشید که  این فونت  توسط حسن کریم‌زاده و توسعه داده شده توسط حسین کریم‌زاده بوده و برای ارتقا استانداردهای طراحی شما طراحی گردیده است.

پست های مرتبط

پوستر تئاتر با تایپوگرافی حسی ، نگاهی به آثار بهرام بیضایی

طراحی پوستر تئاتر همواره برای طراحان گرافیک چالش ‌برانگیز بوده ‌است. چرا…

معرفی فونت میم ، اوج خوانایی و نوآوری در طراحی گرافیک

دنیای طراحی گرافیک همواره در حال تحول و پیشرفت است. طراحان برای…

رقابت داغ گوگل با Veo و Imagen 3 در دنیای هوش مصنوعی تصویر و ویدئو

در رویداد Google I/O 2024، گوگل از دو مدل هوش مصنوعی جدید…

دیدگاهتان را بنویسید