صفحه اصلی > اخبار گرافیک ایران و طراحی لوگو : باز آفرینی و تحول جذاب برند پارک ملی طبیعتِ آروبا !

باز آفرینی و تحول جذاب برند پارک ملی طبیعتِ آروبا !

دگرگونی جذاب برند پارک ملی آروبا!

فهرست مطالب

بنیاد حفاظت از محیط زیست آروبا، که در جنوبی‌ ترین نقطه آمریکای جنوبی قرار دارد، با رونمایی از هویت بصری تازه‌ ای، بار دیگر تعهد خود را به حفاظت از طبیعت و پیوستگی عمیق انسان با دنیای طبیعت به نمایش گذاشت. گاهی اوقات، بازطراحی برند پارک‌های ملی صرفاً به نظر می‌رسد که هدفی جز جذب گردشگران ندارد، اما برای این بنیاد، این تغییر، نشان‌دهنده‌ی افتخار و مسئولیت است.

تغییرات برند بهترین زمانی شکل می‌گیرند که از یک روحیه قوی نشأت گرفته باشند، که کل فرایند طراحی را از ایده تا اجرا رهبری کند. بنیاد با معرفی خود به عنوان “صدای طبیعت” مسئولیت‌پذیری خود را در قبال حفاظت از طبیعت به طور جدی در برنامه‌ریزی‌ هایش انعکاس داده است. این مسئولیت در تمامی جزئیات طراحی، از لوگوی ارگانیک تا پالت رنگ‌های خاکی، نمود پیدا می‌کند.

روند تغییر برند بنیاد با همکاری آژانس برندینگ “هاو اند هاو” و کشف هویت مرکزی این سازمان آغاز شد. “هاو اند هاو” در پی خلق برندی نو بود که نه تنها با جامعه آروبا سخن بگوید، بلکه آن‌ها را به یادآوری ارتباطشان با دنیای طبیعی تشویق کند.

کت هاو، بنیانگذار و مدیر خلاقیت آژانس، توضیح می‌دهد: “این تجدید نظر همچنین بنیادی برای هویت بصری ما بود.” او می‌افزاید: “طراحی لوگو نه تنها پیوند معنوی انسان با طبیعت را نمایش می‌دهد، بلکه با استفاده از نمادهای متفکرانه، بر تنوع بیولوژیکی و اکوسیستم‌های خاص تأکید می‌کند.”

در قلب هویت برند جدید بنیاد، لوگوی نوآورانه‌ای قرار دارد که سه عنصر کلیدی حیات در آروبا را به تصویر می‌کشد: امواج دریا، کاکتوس‌های خشکی و سه سر، که ممکن است نمادی از گل‌های کاکتوس یا نمایندگی از همبستگی انسان‌ها باشند.

تغییر برند پارک ملی آروبا چالش‌های خود را داشت، زیرا کت در مورد دشواری‌های تلفیق عناصر متنوع در یک نماد برند منسجم و ظریف صحبت کرد. به گفته او، “طراحی نماد چندین دوره زمانی طول کشید”، زیرا بنیاد تمرکز خود را بر تصویرسازی همزمان مضامین خشکی، دریا و انسان در یک لوگو قرار داده بود.

با الهام از جغرافیای غنی منطقه، ظاهر جدید دارای پالت رنگی از تن‌های غنی خاکی است، که با نقوش روشن نشان‌دهنده تنوع بیولوژیکی سرزمین متعادل شده‌اند. کت بیان می‌کند: پالت رنگ دقیقاً برای تطابق با مناطق جغرافیایی متفاوت پارک – از تپه‌های شنی گرفته تا باتلاق‌ها و بوته‌زارها – طراحی شده است. هر کدام یک تن روشن برجسته داشتند که با چندین تن خنثی دیگر تکمیل شده‌اند. این پالت در کنار یک سیستم تصویرسازی مدولار به کار رفته که اجازه می‌دهد گیاهان و حیوانات در هر اندازه و چیدمانی که لازم باشد رشد کنند.

پست های مرتبط

پوستر تئاتر با تایپوگرافی حسی ، نگاهی به آثار بهرام بیضایی

طراحی پوستر تئاتر همواره برای طراحان گرافیک چالش ‌برانگیز بوده ‌است. چرا…

معرفی فونت میم ، اوج خوانایی و نوآوری در طراحی گرافیک

دنیای طراحی گرافیک همواره در حال تحول و پیشرفت است. طراحان برای…

رقابت داغ گوگل با Veo و Imagen 3 در دنیای هوش مصنوعی تصویر و ویدئو

در رویداد Google I/O 2024، گوگل از دو مدل هوش مصنوعی جدید…

دیدگاهتان را بنویسید