صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و هوش مصنوعی : هوش مصنوعی در آموزش ، تهدید یا موقعیت برای معلمان؟

هوش مصنوعی در آموزش ، تهدید یا موقعیت برای معلمان؟

هوش مصنوعی در آموزش ، تهدید یا موقعیت برای معلمان؟

فهرست مطالب

در دورانی که هوش مصنوعی (AI) در جوانب مختلف زندگی نفوذ پیدا کرده، بخش آموزش نیز از این موج بی‌ نصیب نمانده است. برخی نگران جایگزینی معلمان با AI هستند ، در حالی که دیگران بر این باورند که هوش مصنوعی (AI)  می‌ تواند با کاهش چالش‌ های متعدد ، کیفیت آموزش را افزایش دهد.

بر اساس تحقیقات اخیر شرکت کانوا، معلمان نسبت به استفاده از هوش مصنوعی (AI) در کلاس‌ها نه تنها مخالف نیستند بلکه امیدوارند این فناوری به بهبود شرایط کاری آنها کمک کند. نظرسنجی از ۱۰۰۰ معلم نشان می‌دهد که ۸۳٪ از آنها در برخی روزها احساس فرسودگی می‌کنند، با این حال، ۴۲٪ از معلمان از AI برای بهبود کارایی و کاهش فرسودگی استفاده کرده‌اند و تقریباً تمامی آنها (۹۲٪) تأیید کرده‌اند که هوش مصنوعی (AI)  به افزایش خلاقیت و بهبود ارتباط در کلاس درس کمک کرده است.

کارلی داف، رئیس تیم ها و آموزش در کانوا می‌گوید: ” استفاده ازهوش مصنوعی (AI)  توسط معلمان برای کاهش بار کاری و شکوفایی خلاقیتشان دلگرم‌کننده است. ” این در حالی است که ۵۷٪ از معلمان به فکر تغییر مدرسه یا ترک حرفه تدریس هستند، که نشان‌دهنده شیوع فرسودگی شغلی است.

با توجه به این داده‌ های هوش مصنوعی (AI) ، به نظر می‌رسد که نسل جدید معلمان به کاربرد فناوری‌های نوین در آموزش خوش‌بین‌ تر است و این موضوع می‌تواند نویدب خش تغییرات مثبتی در آینده آموزش باشد.

پست های مرتبط

دنیای پر درآمد رشته گرافیک

درآمد رشته گرافیک بسیار بالا بوده و رشته ای پرطرفدار است که…

مزایای استفاده از اینفوگرافیک در آموزش و یادگیری

در دنیای امروز، اطلاعات به صورت روزانه به حجم زیادی تولید می…

ویرایش عکس با هوش مصنوعی گوگل در گوشی‌ های قدیمی‌ تر

در حرکتی جذاب و نوید بخش، گوگل اعلام کرده که قابلیت‌ های…

دیدگاهتان را بنویسید