صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و هوش مصنوعی : لجن هوش مصنوعی و تسلط آن در دنیای آنلاین !

لجن هوش مصنوعی و تسلط آن در دنیای آنلاین !

لجن هوش مصنوعی و تسلط آن در دنیای آنلاین !

فهرست مطالب

چند سالی است که تئوری “اینترنت مرده” در میان نظریه‌ های توطئه محبوب شده است. این تئوری ادعا می‌کند که محتوای انسانی که در اوایل دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ وب را تغذیه می‌کرد، جای خود را به محتوای ساخته‌شده به‌ صورت مصنوعی داده‌است. به عبارت دیگر، اینترنت به دست هوش مصنوعی “مرده” است زیرا بیشتر محتوایی که امروزه می‌بینیم، توسط انسان‌ ها ساخته نمی‌شود.

لجن هوش مصنوعی

بخش توطئه این تئوری می‌گوید که دولت‌ ها و شرکت‌ ها به عمد محتوای انسانی را با محتوای تولیدشده توسط AI جایگزین کرده‌اند تا کنترل بر ادراک مردم را به دست بگیرند. هرچند این ایده کمی دور از ذهن به نظر می‌ رسد، اما بخش اول تئوری که می‌گوید محتوای انسانی با محتوای هوش مصنوعی جایگزین شده است، قابل باورتر است. از زمان ظهور ربات‌ ها در شبکه‌ های اجتماعی و به خصوص از زمان معرفی ChatGPT، محتوای هوش مصنوعی در اینترنت افزایش یافته است.

تشخیص محتوا های هوش مصنوعی

محتوا های تولید شده توسط AI اکنون در پلتفرم‌های اصلی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک، توییتر و تیک‌تاک بسیار دیده می‌ شوند. این محتوا ها اغلب توسط کاربران معمولی قابل تشخیص نیستند و بسیاری از مردم هنوز فکر می‌ کنند که این تصاویر و ویدیو ها واقعی هستند. حتی برخی از حساب‌ هایی که این محتوا ها را پست می‌ کنند، به نظر می‌ رسد توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند.

پول‌ ها به کجا سرازیر می‌شوند؟

با ادامه روند تولید محتوای هوش مصنوعی، تبلیغ‌ کنندگان ممکن است به جای پرداخت به اینفلوئنسر های انسانی، پول خود را صرف تبلیغات در کنار محتوای هوش مصنوعی کنند. این امر می‌ تواند به مرور زمان ارزش انسانی در اینترنت را کاهش دهد و به جای آن AI را تقویت کند.

نتیجه‌گیری

تئوری اینترنت مرده که روزی یک نظریه توطئه عجیب به نظر می‌رسید، با ظهور هوش مصنوعی به واقعیت نزدیک‌ تر شده است. پلتفرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی پر از محتوای تولیدشده توسط AI هستند که اغلب از محتوای واقعی قابل تشخیص نیستند. این موضوع نگرانی‌ هایی را درباره تأثیر هوش مصنوعی بر جامعه و توانایی آن در دستکاری ادراک ما از واقعیت ایجاد کرده است.

برای مقابله با این وضعیت، باید از محتوایی که مصرف می‌ کنیم آگاه باشیم و منابع آن را با دقت بررسی کنیم. همچنین باید از خطرات بالقوه هوش مصنوعی و تأثیرات آن بر جامعه آگاه باشیم. در نهایت، این ما هستیم که تصمیم می‌ گیریم چگونه از AI استفاده کنیم: آیا آن را به ابزار بهبود زندگی خود تبدیل کنیم یا اجازه دهیم که بر واقعیت ما تسلط یابد؟ انتخاب با ماست.

پست های مرتبط

سه مدل جدید کنسول ‌های Xbox Series | رونمایی در سال جاری

در طی رویداد شوکیس بازی‌های تابستانی ایکس باکس که شب گذشته برگزار…

انیمیشن هیجان انگیز «تعمیرکار خودت باش» با دانلد داک

دانلد داک، شخصیت افسانه‌ای و دوست‌داشتنی دنیای دیزنی، با یک فیلم کوتاه…

لنز جدید کانن برای فیلم برداری VR

کانن لنز جدید RF-S 3.9mm f/3.5 Dual Fisheye را معرفی کرده که…

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید