صفحه اصلی > هوش مصنوعی : هوش مصنوعی انویدیا | تبدیل مدل‌های سه بعدی در کسری از ثانیه

هوش مصنوعی انویدیا | تبدیل مدل‌های سه بعدی در کسری از ثانیه

هوش مصنوعی انویدیا | تبدیل مدل‌های سه بعدی در کسری از ثانیه

فهرست مطالب

انویدیا به کمک ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام LATTE3D رونمایی کرد. این هوش مصنوعی قادر است در یک ثانیه اشیاء سه بعدی را از روی توضیحات متنی بسازد، که با سرعت بسیار بالا، انقلابی در حوزه گرافیک سه بعدی ایجاد می‌کند. این ابزار به افراد حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف امکان می‌دهد تا به سرعت ایده‌های خود را به صورت سه بعدی به تصویر بکشند.

هوش مصنوعی سه بعدی

با استفاده از یک پردازنده گرافیکی مجزا (GPULATTE3D قادر است تصاویر سه بعدی دقیق از اشیاء و حیوانات را در کمتر از یک ثانیه تولید کند. این سرعت، پیشرفت چشمگیری نسبت به فناوری‌های قبلی است که برای خروجی مشابه به ۱۲ ثانیه زمان نیاز داشتند. این فناوری می‌تواند ابزاری ضروری برای همه افراد باشد که به دنبال توسعه سریع محیط‌های مجازی است. طراحان مدلنینگ و بازی‌های ویدیویی تا تبلیغات‌چی‌ها و متخصصان آموزش رباتیک می‌توانند از این هوش مصنوعی انویدیا بهره ببرند.

هوش مصنوعی سه بعدی

پیشرفت چشم‌گیر در زمینه هوش مصنوعی سه بعدی

سانجا فیدلر، معاون بخش تحقیقات هوش مصنوعی انویدیا، می‌گوید: “یک سال پیش، ساخت مدل‌های بصری سه بعدی با این کیفیت توسط هوش مصنوعی، یک ساعت طول می‌کشید. اما در حال حاضر، سریع‌ترین فناوری‌های موجود به حدود ۱۰ تا ۱۲ ثانیه زمان نیاز دارند. ما می‌توانیم نتایجی را با سرعت بسیار بالاتری ارائه دهیم و نسل جدیدی از تولید محتوای سه بعدی بر اساس متن را تقریباً به‌صورت لحظه‌ای در اختیار سازندگان در سراسر صنایع مختلف قراردهید.”

LATTE3D فقط به دلیل سرعت بالای خود معروف نیست، بلکه انعطاف‌پذیری بیشتری نیز دارد. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد که با یک ورودی متنی، گزینه‌های متنوعی از شکل‌های سه بعدی را بررسی کنند. همچنین، قابلیت انعطاف بیشتری در انتخاب طرح وجود دارد. این مدل‌ها قابلیت تغییر و اصلاح را دارند و می‌توانند در نرم‌افزارها و پلتفرم‌های مختلف، از جمله NVIDIA Omniverse که از گردش کار مبتنی بر توصیف صحنه جهانی (OpenUSD) پشتیبانی می‌کند، ادغام شوند.

کاربردهای بالقوه LATTE3D در حوزه‌های تخصصی مختلف گسترش می‌یابد. انعطاف‌پذیری معماری آن به این معنی است که می‌تواند برای کارهایی مانند طراحی محوطه، مکانی که نیاز به تولید سریع گیاهان برای رندرهای باغچه وجود دارد، استفاده شود. همچنین، شبیه‌سازی محیط منزل برای آموزش ربات‌ها یا طراحی کاراکترها و مدل‌های سه بعدی نیز از دیگر کاربردهای این هوش مصنوعی انویدیا است. نتایج قابل توجهی با آموزش بر روی پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA A100 Tensor Core و استفاده از مجموعه‌ای گسترده از دستورات متنی، که با استفاده از ChatGPT تولید شده‌اند، به دست آمده است. این موضوع به پردازش دقیق و اجرای موثر دستورات توصیفی متنوع کمک می‌کند.

پست های مرتبط

چگونه یک وبسایت گرافیکی جذاب بسازیم؟

در دنیای دیجیتال امروز، داشتن یک وبسایت گرافیکی جذاب می تواند تفاوت…

افزایش کیفیت تصاویر با هوش مصنوعی تا 32K

بهبود کیفیت تصاویر، یکی از چالش‌های اصلی طراحان گرافیک و عکاسان است.…

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم