صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان : پیشرفت جدید لئوناردو AI | سهولت در تولید تصاویر با شفافیت کامل

پیشرفت جدید لئوناردو AI | سهولت در تولید تصاویر با شفافیت کامل

پیشرفت جدید لئوناردو AI | سهولت در تولید تصاویر با شفافیت کامل

فهرست مطالب

لئوناردو، یک سکوی پیشرو در عرصه تولید تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی، امکانی نوآورانه را به مجموعه قابلیت‌های خود افزوده است که از نظر کاربردی بسیار موثر واقع می‌شود. با بروزرسانی تازه‌ای که اعمال شده، کاربران اکنون می‌توانند از قابلیتی به نام «شفافیت» بهره‌مند شوند. این ویژگی نوین، نیاز به حذف دستی پس‌زمینه از تصاویر ساخته شده توسط هوش مصنوعی را برای دستیابی به نتایجی تمیز و آماده برای ادغام، مرتفع می‌کند.

پیش از این، حذف پس‌زمینه به روش سنتی، فرآیندی نسبتاً پیچیده بود. این روند مستلزم تولید یک اثر هنری با پس‌زمینه و سپس پاک‌سازی دستی آن با استفاده از ابزارهای ویرایش تصویر بود.

 با وجودی که این کار برای کارشناسان حرفه‌ای در عرصه دیجیتال ممکن است چالش‌برانگیز نباشد (و امکان استفاده از ویژگی «حذف پس‌زمینه» در نرم‌افزار پیش‌نمایش اپل برای مک وجود دارد) این فرآیند همچنان وقت زیادی را از آنها می‌گیرد.

 علاوه بر این، این ویرایش خطر برش خوردن ناخواسته لبه‌های المان‌های تصویری را به دنبال دارد، خطری که برای تصاویر ساخته شده توسط هوش مصنوعی که ممکن است دارای نواقص یا نویز در گوشه‌ها باشند، بیشتر است.

قابلیت جدید و ارزشمند لئوناردو

ویژگی تازه‌ای که توسط Leonardo AI ارائه شده، دغدغه‌های مربوط به تولید تصاویر PNG بی‌پس‌زمینه و فوق‌العاده رویایی را مرتفع ساخته است. این بدین معناست که خروجی‌های حاصل شده کاملاً آماده برای استفاده در پروژه‌های گرافیکی یا ویرایش ویدئویی هستند.

شرکت بر این نکته تاکید دارد که کاربرد این ابزار صرفاً به حذف پس‌زمینه محدود نمی‌شود. ویژگی «شفافیت» از یک تکنولوژی ویژه بهره می‌برد که به هوش مصنوعی این قدرت را می‌دهد تا طرح‌هایی با درجات متفاوتی از شفافیت و لبه‌های بسیار دقیق ارائه دهد. این ویژگی خصوصاً برای تولید عناصری با لبه‌های آرام، نظیر ابرهای پشمالو، شیشه یا موهای نازک در فرمت PNG بی‌نهایت مفید است.

برای بهره‌برداری از این ویژگی، کاربران تنها باید به بخش «ایجاد تصویر» در سکوی Leonardo AI بروند و گزینه «شفافیت» را جستجو کنند. با فعال سازی این ویژگی، وارد کردن توضیحاتی متنی، و انتخاب یکی از مدل‌هایی مانند Kino XL، Vision XL یا AlbedoBase XL، تصاویری با پس‌زمینه شفاف که دقیقاً مطابق با نیاز کاربر است، تولید خواهند شد.

تولیدکنندگان محتوا قادر خواهند بود به آسانی کاراکترها، آیکون‌ها و طرح‌های ترانسپارنت را تولید کنند و آنها را به راحتی در پروژه‌های خود لایه‌بندی نمایند.

پست های مرتبط

کوکاکولا قوطی های اختصاصی برای المپیک پاریس ۲۰۲۴ طراحی کرد

شرکت کوکاکولا با معرفی یک سری نوشیدنی ویژه به مناسبت المپیک و…

فراخوان مسابقه بین المللی پوستر دانشجویی JAGDA 2024

انجمن طراحان گرافیک ژاپن (JAGDA) با افتخار اعلام می کند که مسابقه…

دیدگاهتان را بنویسید

گرافیک دینگ رسانه رسمی اطلاع رسانی اخبار گرافیکی مهم امروز شنیدی؟ میخوام ببینم نه ندیدم