صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و هوش مصنوعی : آپدیت بزرگ لایت‌ روم | هوش مصنوعی در خدمت حذف و تاری لنز

آپدیت بزرگ لایت‌ روم | هوش مصنوعی در خدمت حذف و تاری لنز

آپدیت بزرگ لایت‌ روم | هوش مصنوعی در خدمت حذف و تاری لنز

فهرست مطالب

شرکت ادوبی ابزار های هوش مصنوعی بیشتری را به نرم‌ افزار لایت‌ روم افزوده است. این ابزار ها شامل حذف هوشمندانه (Generative Remove) و تاری لنز مبتنی بر هوش مصنوعی (AI Lens Blur) هستند. همچنین، پشتیبانی از اتصال مستقیم دوربین‌ های سونی نیز به این به‌ روزرسانی اضافه شده است.

حذف هوشمندانه (Generative Remove)

ادوبی از فناوری هوش مصنوعی فایرفلای خود برای پاکسازی عکس‌ ها استفاده کرده است. ابزار Generative Remove، به کاربران امکان می‌ دهد اشیاء نا خواسته را تنها با یک کلیک حذف کنند. این ابزار برای کار های پیچیده‌ تر مانند حذف کامل افراد از پس‌ زمینه طراحی شده است و سه گزینه مختلف برای حذف اشیاء ارائه می‌ دهد. این قابلیت هم‌ اکنون به عنوان ویژگی «دسترسی اولیه» در دسترس است و ادوبی به دنبال بازخورد کاربران اولیه است.

تاری لنز مبتنی بر هوش مصنوعی (AI Lens Blur)

AI Lens Blur با استفاده از هوش مصنوعی، نقشه عمق سه‌ بعدی از تصاویر دو بعدی ایجاد می‌کند. این ابزار می‌تواند از داده‌ های ضمیمه شده در عکس‌ ها استفاده کند و یا نقشه عمق را از ابتدا بسازد. کاربران می‌ت وانند این نقشه عمق را تنظیم کنند و ظاهر و شدت تاری لنز را تغییر دهند. این ابزار نیز مانند Generative Remove غیر مخرب است و امکان تنظیم و غیرفعال‌ سازی آن وجود دارد.

بهبود های دیگر

به‌ روزرسانی جدید لایت‌ روم شامل موارد زیر نیز می‌ شود:پشتیبانی از اتصال مستقیم دوربین سونی: کاربران لایت‌ روم کلاسیک می‌توانند دوربین‌ های Sony Alpha را به طور مستقیم به رایانه خود متصل کنند و کنترل کامل تنظیمات دوربین و انتقال سریع تصاویر را تجربه کنند.
بهینه‌ سازی HDR: این قابلیت به کاربران امکان می‌ دهد هایلایت‌ های روشن‌ تر، سایه‌ های عمیق‌ تر و رنگ‌ های اشباع‌ تر را در عکس‌ های HDR خود داشته باشند.
دسترسی مستقیم به کتابخانه‌های عکس: عکاسان می‌توانند بدون نیاز به آپلود تصاویر در فضای ابری، به عکس‌های خود در دستگاه دسترسی داشته باشند.
نوار ابزار جدید در لایت‌ روم موبایل: این نوار ابزار جدید دسترسی سریع‌تر به ویژگی‌ ها و ابزارهای ویرایش عکس را فراهم می‌کند.
این به‌ روزرسانی جدید لایت‌ روم، ابزارهای خلاقانه و بهبود های مورد تقاضای کاربران را به ارمغان آورده است و به عکاسان کمک می‌ کند تا ویرایش عکس‌ های خود را به روش‌ های نوین و کارآمدتری انجام دهند.

پست های مرتبط

سه مدل جدید کنسول ‌های Xbox Series | رونمایی در سال جاری

در طی رویداد شوکیس بازی‌های تابستانی ایکس باکس که شب گذشته برگزار…

انیمیشن هیجان انگیز «تعمیرکار خودت باش» با دانلد داک

دانلد داک، شخصیت افسانه‌ای و دوست‌داشتنی دنیای دیزنی، با یک فیلم کوتاه…

لنز جدید کانن برای فیلم برداری VR

کانن لنز جدید RF-S 3.9mm f/3.5 Dual Fisheye را معرفی کرده که…

دیدگاهتان را بنویسید