صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و دسته‌بندی نشده و هوش مصنوعی : راز موفقیت اپل | استفاده از کارمندان به جای مدل‌ حرفه‌ ای

راز موفقیت اپل | استفاده از کارمندان به جای مدل‌ حرفه‌ ای

راز موفقیت اپل | استفاده از کارمندان به جای مدل‌ حرفه‌ ای

فهرست مطالب

اپل به خاطر زیبایی‌شناسی مینیمالیستی و تمرکز بر تجربه کاربری شهرت دارد. اما یکی از جنبه‌های ظریفی که ممکن است کمتر به آن توجه شود، افرادی هستند که در تصاویر تبلیغاتی این شرکت حضور دارند.

برخلاف بسیاری از برندها که از مدل‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنند، اپل به جای آن‌ها از مدیران تیم‌های خود برای مدلینگ در تبلیغات بهره می‌برد. طبق گفته‌ی لوکا لوپو، مهندس سابق اپل، این انتخاب نه به دلیل صرفه‌جویی در هزینه، بلکه برای قدردانی از اعضای تیم است که نقش مهمی در توسعه محصولات دارند.

لوپو توضیح می‌دهد: «این رویکرد نه تنها قدردانی از کارمندان است، بلکه باعث ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبان می‌شود. چون این افراد فرهنگ سازمانی اپل را درک و زندگی می‌کنند، به خوبی می‌توانند ارزش‌های برند را به مخاطبان منتقل کنند.»

تاثیر این استراتژی

استفاده از کارمندان به جای مدل‌های حرفه‌ای، تصمیمی هوشمندانه از سوی اپل به شمار می‌رود. تحقیقات نشان می‌دهد که مردم تمایل دارند با افرادی که واقعی به نظر می‌رسند، ارتباط بیشتری برقرار کنند. با دیدن این افراد عادی در تبلیغات اپل، حس نزدیکی و صمیمیت بیشتری نسبت به برند پیدا می‌کنند.

کایل، یکی از کاربران توییتر با نام کاربری «kylecoolky» می‌گوید: «همیشه حدس می‌زدم آن‌ ها کارمند هستند. همه آن‌ ها به نظر فقط افراد عادی می‌رسند و به نظر می‌رسد کاری است که اپل انجام می‌دهد. دیدن افراد عادی با لباس‌های معمولی در تبلیغات اپل، حس صمیمیت بیشتری القا می‌کند.»

با استفاده از مدیران و کارمندان به عنوان مدل، اپل توانسته است اصالت را به کمپین‌های تبلیغاتی خود تزریق کرده و ارتباط عمیق‌تری با مشتریانش برقرار کند. این استراتژی نه تنها به اپل کمک کرده تا ارتباط انسانی‌تری با مخاطبان خود ایجاد کند، بلکه برند را نیز واقعی‌تر و قابل دسترس‌تر نشان داده است.

پست های مرتبط

سه مدل جدید کنسول ‌های Xbox Series | رونمایی در سال جاری

در طی رویداد شوکیس بازی‌های تابستانی ایکس باکس که شب گذشته برگزار…

بهترین کشور برای مهاجرت گرافیست‌ ها در سال 2024

طراحی گرافیک به عنوان یکی از حرفه‌ های جذاب و مهم در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

چگونه در سال ۲۰۲۴ طراحی گرافیک شروع کنیم

طراحی گرافیک، هنری است که با استفاده از خلاقیت و فناوری، پیام‌…

دیدگاه کاربران (1 دیدگاه)

  1. بنده اگر از کارمندان برای عکس ها و ویدیوهای تبلیغاتی استفاده کنم به احتمال خیلی زیاد به زودی ورشکست بشم 😂😂😂😂😂😂😂

دیدگاهتان را بنویسید