صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان و فیلم و هوش مصنوعی : پوستر جعلی «دوازده مرد خشمگین» ساخته شده با هوش مصنوعی در آمازون Freevee

پوستر جعلی «دوازده مرد خشمگین» ساخته شده با هوش مصنوعی در آمازون Freevee

پوستر جعلی «دوازده مرد خشمگین» ساخته شده با هوش مصنوعی در آمازون

فهرست مطالب

اخیراً پوستر فیلم کلاسیک “دوازده مرد خشمگین” محصول سال ۱۹۵۷، به طرز عجیب و غریبی در سرویس استریم Freevee آمازون ظاهر شد. این پوستر که توسط هوش مصنوعی ساخته شده، داستان ۱۲ مرد را که در یک هیئت منصفه تصمیم می‌گیرند، به نمایش می‌گذارد. اما مشکل اینجاست که در این پوستر ۱۹ شخصیت وجود دارند و حتی این افراد واقعی نیستند؛ صورت‌های لکه‌دار، انگشتان ناقص و تناسب بدنی اشتباه همگی نشانه‌های واضحی از ساخته شدن این تصویر توسط هوش مصنوعی هستند.

این پوستر تنها در سرویس Freevee آمازون که یک سرویس استریم با تبلیغات است و در ایالات متحده در دسترس است، نمایش داده می‌شود. Freevee حق پخش فیلم “دوازده مرد خشمگین” را از یک شرکت ثالث خریداری کرده که این پوستر را نیز ارائه داده است. نکته عجیب این است که چرا به جای پوستر رسمی، از تصویر ساخته شده با هوش مصنوعی استفاده شده است.

واکنش‌ها و اصلاحات

طبق گزارش گیزمودو، Freevee در حال حاضر در حال حذف این پوستر است. جالب اینجاست که نسخه Prime آمازون همچنان پوستر اصلی و رسمی فیلم را دارد. وبسایت AV Club نیز اشاره کرده که فیلم کلاسیک با بازی هنری فوندا تنها عنوانی در سرویس Freevee است که پوستر ساخته شده با هوش مصنوعی دارد.

افزایش اشتباهات هوش مصنوعی

برخورد با تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی در اینترنت به طور فزاینده‌ای رایج شده است. چه در فیس‌بوک با پدیده‌هایی مانند «عیسی میگو» یا تصاویر مصنوعی به سبک «آنسل آدامز» در سرویس ادوبی استوک. افراد خلاق و تهیه‌کنندگان از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و اغلب این موضوع را اعلام نمی‌کنند، زیرا تصاویر هوش مصنوعی همچنان در بسیاری از موارد مورد پذیرش عمومی نیستند.

گزارشی در ماه مه به طور مفصل توضیح داد که چگونه هالیوود از هوش مصنوعی استقبال کرده اما از اینکه به طور علنی آن را بپذیرد، “می‌ترسد”. دیوید استریپینس، که روی فیلم‌هایی مانند آواتار کار کرده است، گفت: «افراد زیادی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، اما نمی‌توانند به طور علنی آن را بپذیرند، زیرا هنوز برای بسیاری از کارها به هنرمندان نیاز است و آن‌ها علیه شما موضع خواهند گرفت.»

این حادثه نشان‌دهنده چالش‌ها و فرصت‌های استفاده از هوش مصنوعی در صنعت هنر و سرگرمی است. هرچند هوش مصنوعی می‌تواند ابزار قدرتمندی باشد، اما همچنان نیاز به دقت و مسئولیت‌پذیری دارد تا از اشتباهات و سوءتفاهمات جلوگیری شود.

برچسب ها :
پست های مرتبط

انیمیشن هیجان انگیز «تعمیرکار خودت باش» با دانلد داک

دانلد داک، شخصیت افسانه‌ای و دوست‌داشتنی دنیای دیزنی، با یک فیلم کوتاه…

لنز جدید کانن برای فیلم برداری VR

کانن لنز جدید RF-S 3.9mm f/3.5 Dual Fisheye را معرفی کرده که…

LEGO Horizon Adventures ماجراجویی ۸ ساعته سرگرم‌ کننده مانند Lego Movie !

وقتی به بازی‌ های مهم پلی‌استیشن در سال آینده توجه می‌ کنید،…

دیدگاهتان را بنویسید