صفحه اصلی > اخبار گرافیک جهان : خودروی هنری BMW را کشف کنید | شاهکار هنری جدید

خودروی هنری BMW را کشف کنید | شاهکار هنری جدید

خودروی هنری BMW را کشف کنید | شاهکار هنری جدید

فهرست مطالب

در یک همکاری بین کمپانی تولیدکننده خودروهای BMW و نمایشگاه هنری بین‌المللی فرزی لس آنجلس، خودروی هنری جدید با نام بی‌ام‌و i5 Flow Nostokana به جهان معرفی شد. این خودرو، الهام گرفته از الگوهای قبیله‌ای منحصر به فرد آفریقای جنوبی است که از پنل‌های متحرک الکترونیکی بهره می‌برد، این ویژگی باعث ایجاد یک جلوه‌ی منحصر به فرد و جذاب بر روی این خودرو می‌شود.

خودروی هنری جدید بی ام و

همکاری مجدد با استاد هنر آفریقای جنوبی

برای طراحی این اثر هنری، کمپانی (بی ام و ) به سراغ استر ماهلانگو، هنرمند مشهور اهل آفریقای جنوبی رفته است. خانم ماهلانگو که در سال ۱۹۳۶ به دنیا آمده است، از جمله هنرمندان برجسته هنرهای سنتی آفریقای جنوبی به شمار می‌رود و بر روی طرح‌های هنری ندبله که اصالتاً از استان‌های لیمپوپو و امپومالانگا می‌آید، تمرکز دارد. همکاری او با BMW به سال ۱۹۹۱ بازمی‌گردد، زمانی که به عنوان اولین زن و هنرمند آفریقایی، بدنه یک دستگاه BMW ۵۲۵i را با هنر دست خود تزئین کرد.

در پروژه اخیر، ماهلانگو با استلا کلارک، مهندس تحقیقات در بخش نوآوری‌های مجدد گروه (بی ام و ) همکاری کرده است. کلارک تحت تأثیر آثار هنری ماندگار این هنرمند آفریقایی قرار گرفته و ایده بدنه متحرک را پیشنهاد داد که در نهایت به مرحله اجرا درآمد و به نمایش گذاشته شد.

خودرو جدید هنری بی ام و

پنل های متحرک با فناوری E Ink

بدنه خودروی بی‌ام‌و i5 Flow Nostokana به ۱۳۴۹ بخش مجزا از فیلم مجهز شده است که هر بخش به صورت جداگانه قابلیت کنترل الکترونیکی را داراست. این قطعات با بهره‌مندی از فناوری شرکت E Ink، شامل میلیون‌ها میکروکپسول هستند که با اعمال ولتاژ الکتریکی، ذرات رنگ درون آنها به حرکت درآمده و امکان نمایش طرح‌های مختلف و حتی انیمیشن بر روی بدنه خودرو را فراهم می‌آورند. این فرآیند با نام الکتروفورز شناخته می‌شود. حاصل این فناوری پیشرفته، خلق یک اثر هنری پویا و رنگارنگ بر روی بدنه خودروی (بی ام و ) است که بی‌شک تجربه‌ای نوین را برای علاقه‌مندان به هنر و تکنولوژی رقم خواهد زد.

آینده ای رنگارنگ برای صنعت خودرو

 پروژه BMW i5 Flow Nostokana نمونه‌ای بارز از ترکیب موفق هنر و فناوری است. همانطور که در چند سال اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه فناوری تغییر رنگ خودرو توسط شرکت‌های معتبری مانند BMW و Volkswagen شاهد بوده‌ایم، به نظر می‌رسد آینده صنعت خودرو فرصتی برای ظهور نوآوری‌های بیشتر در این زمینه خواهد بود. بدون شک، ادغام آثار هنری بین‌المللی با این فناوری نوآور، چشم‌انداز جذابی را برای آینده خودروهای هنری رقم خواهد زد.

خودرو جدید هنری bmw
پست های مرتبط

 

نسخه جدید فتوشاپ 25.7 در آوریل 2024 منتشر شد ادوبی با انتشار…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

خلاقیت در ناقص بودن! کمپین تبلیغاتی جدید چیتوز

کمپین جدید چیتوز با شعار «خلاقیت در ناقص بودن!» به طور جذاب…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

نسخه جدید اپلیکیشن موبایل Adobe Express توسط شرکت ادوبی رونمایی شد

شرکت ادوبی امروز با افتخار از اپلیکیشن موبایل جدید خود، Adobe Express،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید