صفحه اصلی > هوش مصنوعی : هواوی تغییر اولویت: تراشه‌های هوش مصنوعی به جای گوشی‌های میت 60

هواوی تغییر اولویت: تراشه‌های هوش مصنوعی به جای گوشی‌های میت 60

هواوی تغییر اولویت: تراشه‌های هوش مصنوعی به جای گوشی‌های میت 60

فهرست مطالب

با توجه به افزایش تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی و محدودیت‌های موجود، هواوی اقدام به کاهش تولید گوشی‌های میت 60 کرده است. منابع اطلاعاتی اعلام کرده‌اند که هواوی از یک مرکز تولید تراشه‌های هوش مصنوعی Ascend و تراشه‌های موبایل Kirin استفاده می‌کند و به نظر می‌رسد این شرکت چینی تمرکز خود را بر روی تولید تراشه‌های هوش مصنوعی قرار داده است.

با افزایش رقابت جهانی در حوزه توسعه هوش مصنوعی و تشدید تحریم‌های آمریکا، هواوی تصمیم به افزایش تولید تراشه‌های هوش مصنوعی Ascend خود گرفته است. این اقدام در حالی انجام می‌شود که هواوی برای اولین بار در سه سال گذشته بیشترین حجم فروش گوشی‌های هوشمند را ثبت کرده است، به گزارش رویترز.

تمرکز هواوی بر تولید تراشه‌های هوش مصنوعی

با توجه به تحریم‌های گسترده آمریکا و در نظر گرفتن اینکه حدود 90 درصد بازار تراشه‌های هوش مصنوعی توسط شرکت آمریکایی انویدیا تصرف شده است، هواوی به تولید تراشه‌های Ascend متمرکز می‌شود. این تراشه Ascend 910B به عنوان رقیب اصلی تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا در چین مطرح شده و هواوی قصد دارد تولید تراشه‌های Ascend را به عنوان اولویت اصلی خود قرار دهد. به همین دلیل تولید گوشی‌های هوشمند میت 60 تا حدی کاهش می‌یابد. زمان اجرای این تصمیم هنوز مشخص نیست.

به طور کلی، هواوی اطلاعات دقیقی در مورد تولید این تراشه‌ها منتشر نکرده است؛ قبلاً همین شرکت تراشه‌های گوشی‌های هوشمند خود را در سکوت تولید کرده و با عرضه آن‌ها تعجب مقامات آمریکایی را برانگیخت، به ویژه زمانی که اعلام کرد که توانسته گوشی‌های خود را با فناوری 5G تجهیز کند.

هواوی با همکاری بزرگترین تولیدکننده تراشه‌های چینی، یعنی شرکت SMIC، به این پیشرفت‌ها دست یافته است. اما به دلیل موانعی که آمریکا برای صادرات دستگاه‌های لیتوگرافی فرابنفش ایجاد کرده، فرآیند تولید این تراشه‌ها دشوارتر و پرهزینه‌تر شده است و احتمالاً بازدهی کمتری داشته باشد.

پست های مرتبط

هوش مصنوعی Skybox 3 معرفی شد

هوش مصنوعی Skybox 3 معرفی شد، ابزاری ایده‌ال برای طراحان بازی و…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

پایان پشتیبانی DALL-E 2 و آغاز عصر جدید با DALL-E 3

شرکت OpenAI، پیشرو در توسعه تکنولوژی هوش مصنوعی، اعلام کرد که پایان…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

رونمایی از پروژه گلیز | نرم‌افزار رایگان ضد هوش مصنوعی برای حفاظت از حقوق هنری

پروژه گلیز نسخه دوم نرم‌افزار خود را منتشر کرد. پروژه گلیز (The…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید