صفحه اصلی > اخبار گرافیک ایران : در آستانه تاریکی | پوسترهای خیره‌کننده ناسا برای کسوف ۲۰۲۴

در آستانه تاریکی | پوسترهای خیره‌کننده ناسا برای کسوف ۲۰۲۴

پوسترهای خیره‌کننده ناسا برای کسوف ۲۰۲۴

فهرست مطالب

ناسا به مناسبت یک کسوف خیره‌کننده که در تاریخ هشتم آوریل ۲۰۲۴ به وقوع می‌پیوندد. مجموعه‌ای از پپوسترهای خیره‌کننده ناسا را منتشر کرده است. این تصاویر که در نوع خود بی‌نظیر هستند، با استایل‌های گوناگون، زیبایی‌های این رویداد نجومی نادر را به نمایش می‌گذارند.

این مجموعه از پوسترها که هر بیننده‌ای را به حیرت وا می‌دارند، به خوبی شایسته قرار گرفتن در فهرست برترین طرح‌های پوستری هستند. جالب اینکه، استفاده از آنها کاملاً مجانی است. کسوف مورد انتظار، فرصتی بی‌مانند برای تجربه یکی از باشکوه‌ترین مناظر طبیعت محسوب می‌شود. چه روشی بهتر از جشن گرفتن این رویداد با استفاده از این آثار هنری متفاوت؟
در این پست، شاهد این پوسترهای چشم‌نواز خواهیم بود و از طراحان آنها در مورد فرایند خلق این آثار شنیدن خواهیم کرد.

دونگجه “کریستوفر” کیم

کریستوفر، انیماتور برجسته علمی مستقر در آزمایشگاه طراحی مفهومی مرکز فضایی گودارد ناسا، با نگاهی نوآورانه به طراحی پوستر خود پرداخت. تحت تأثیر شکوه و جلال خورشیدگرفتگی، به این موضوع اندیشید که چگونه این پدیده در دهه‌های آینده و از دیدگاهی کاملاً متفاوت تجربه خواهد شد.

کریستوفر با اشتیاق بیان می‌کند: «تصور کردم که با پیشرفت‌های آتی در اکتشافات فضایی و استقرار دائم بر روی ماه، شاهدان این رویداد چگونه آن را مشاهده خواهند کرد.» حاصل این تفکر، پوستری است که مخاطبان را به سفری فراتر از درک کنونی خود دعوت می‌کند. خورشیدگرفتگی را از منظری کاملاً ویژه و بکر، یعنی از نقطه‌نظر ماه، به نمایش می‌گذارد.

پوستر کسوف 2024

جنا دوبرشتاین

جنا دوبرشتاین، طراح گرافیک و تولیدکننده چندرسانه‌ای که نامزد دریافت جایزه امی شده است. با نگاهی مملو از شوخ طبعی، پوستری دلنشین با مضمون توله سگ‌ها را برای کلکسیون پوسترهای ناسا آفریده است. این طراحی، الهام گرفته از عکسی صمیمی از والدین او در کنار سگ خانوادگی در حین خورشیدگرفتگی ۲۰۱۷، جوهره‌ای «احمقانه» و خنده‌دار را به تجربه‌ای ناب تبدیل کرده است.

او با بیان اینکه «بی‌تردید خورشیدگرفتگی می‌تواند منبعی الهام‌بخش باشد، هرچند که به طور همزمان، پتانسیل لذت‌بخش بودن نیز دارد!» سبک بصری خیره‌کننده جنا، نوری تازه بر این مجموعه انداخته و دیدگاهی شاد و مفرح از این پدیده آسمانی را به نمایش می‌گذارد.

با نگاهی آکنده از نوستالژی، تایلر نوردگرن، هنرمند و اخترشناس ماهر، تعجب و شگفتی میلیون‌ها ناظر خورشیدگرفتگی را به تصویر کشیده است. این پوستر، که الهام گرفته از سبک پوسترهای دهه ۱۹۳۰ با موضوع «پارک‌های ملی ایالات متحده را کاوش کنید» است. جلوه‌ای چشم‌نواز با نمایی دائمی از این رخداد بزرگ به ارمغان می‌آورد.

تایلر نوردگرن

تایلر ابراز داشته است: «این لحظه‌ای خواهد بود که افراد آن را با عظمت و تعجب برای تمامی عمر خود به خاطر می‌سپارند و در مورد آن به گفت‌وگو خواهند پرداخت. امیدوارم توانسته باشم قسمتی از آن حس و حال را ضبط کنم.» طرح او، مزین به نوستالژی، با استفاده از تایپوگرافی زیبا و طرح رنگی فانتزی، ظرافت، حال و هوایی رترو را به نمایش می‌گذارد.

کریستن پرین

آخرین پوستر از مجموعه پوسترهای ناسا توسط کریستن پرین، متخصص ارشد چند رسانه‌ای و گرافیک در تیم ارتباطات هلیوفیزیک ناسا، خلق شد. کریستن علاقه‌مند بود تا در طراحی خود حس همبستگی و فراگیری را القا کند و ثابت کند که کسوف خورشیدی یک «تجربه‌ی همگانی» است.

ترکیب‌بندی این طرح با دقتی چیده شده تا به بیننده اطلاعات بدهد. کریستن می‌گوید: «استفاده از عناصر کروی برای نمایش ماه و برخی از سیاره‌های منظومه شمسی، تصویر کلی را تشویق می‌کند تا به مخاطب کمک کند بفهمد که کسوف کجا رخ می‌دهد و بر اساس رنگ‌بندی، درک کند چه اتفاقی می‌افتد.»

اگر به دنبال به‌روزرسانی‌های بیشتری برای خورشید گرفتگی هستید، برنامه رسمی خورشید‌گرفتگی ناسا را ​​بررسی کنید تا این پدیده را با شکوه کامل ببینید.

پست های مرتبط

پوستر تئاتر با تایپوگرافی حسی ، نگاهی به آثار بهرام بیضایی

طراحی پوستر تئاتر همواره برای طراحان گرافیک چالش ‌برانگیز بوده ‌است. چرا…

معرفی فونت میم ، اوج خوانایی و نوآوری در طراحی گرافیک

دنیای طراحی گرافیک همواره در حال تحول و پیشرفت است. طراحان برای…

رقابت داغ گوگل با Veo و Imagen 3 در دنیای هوش مصنوعی تصویر و ویدئو

در رویداد Google I/O 2024، گوگل از دو مدل هوش مصنوعی جدید…

دیدگاهتان را بنویسید