صفحه اصلی > انیمیشن : انیمه فوتبالیست‌ ها پس از 43 سال به خط پایان رسید

انیمه فوتبالیست‌ ها پس از 43 سال به خط پایان رسید

انیمه فوتبالیست ها

فهرست مطالب

در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۴۰۳، دنیای انیمه و مانگا شاهد رویدادی تاریخی بود. انیمه «فوتبالیست‌ ها»، که در واقع اقتباسی از مجموعه مانگای مشهور کاپیتان سوباسا به قلم تاکاهاشی یویچی است. پس از عبور از مسیر طولانی ۴۳ ساله، به ایستگاه پایانی خود رسید. این مجموعه که در ایران با نام «فوتبالیست‌ ها» شناخته شده است، توانسته بود قلب‌های بی‌شماری از دوستداران فوتبال و انیمه را در سراسر جهان تسخیر کند.

آخرین قسمت از این سریال محبوب، که توانسته بود فروشی بیش از ۹۰ میلیون نسخه در بیش از ۵۰ کشور و منطقه را تجربه کند؛ در روز پنجشنبه به دست طرفدارانش رسید. این پایان، نه تنها یک خداحافظی با داستانی است که سال‌ها همراه بسیاری از ما بود، بلکه نشان‌دهنده پایان یک عصر در عرصه انیمه و مانگا است.

داستان اوزورا سوباسا، کاپیتان تیم فوتبالی که رویاهای بزرگی داشت و با همت و تلاش خود توانست به اوج موفقیت‌های فوتبالی برسد، از سال ۱۹۸۱ به صورت هفتگی زندگی بسیاری را همراهی کرده بود. فوتبالیست‌ های نامداری چون رونالدینیو نیز از طرفداران سرسخت این اثر بودند و داستان آن بخشی از کودکی و جوانی نسل‌های مختلف را شکل داد.

پایان «فوتبالیست‌ ها» نه تنها نقطه پایانی برای ماجراجویی‌های سوباسا و دوستانش است بلکه فصل جدیدی را برای خالقان و دنبال‌کنندگان این مجموعه رقم می‌زند. اکنون، با پایان این سفر طولانی، منتظر برگ جدیدی از تاریخ انیمه و مانگا هستیم که با الهام از میراث عظیم «فوتبالیست‌ ها» نوشته خواهد شد.

تاکاهاشی | خداحافظی با «کاپیتان سوباسا» و نگاهی به آینده

سری داستان‌های مصور ژاپنی «کاپیتان سوباسا»، خلق شده توسط یوئیچی تاکاهاشی، نخستین بار در سال ۱۹۸۱ در مجله هفتگی شونن جامپ منتشر شد. استقبال گسترده‌ای که از این مجموعه به عمل آمد، موجب شد که آن به صورت مستقل تحت عنوان «کاپیتان سوباسا» چاپ و در سال ۱۹۸۳ به صورت انیمیشن از تلویزیون ژاپن پخش شود.

این سری انیمه در دهه ۷۰ شمسی به فارسی دوبله شد و با نام «فوتبالیست‌ها» از تلویزیون ایران برای زبان‌آموزان فارسی‌زبان نمایش داده شد.

داستان «فوتبالیست‌ ها» درباره زندگی سوباسا اُزارا، یک نوجوان ژاپنی عاشق فوتبال است. او به دنبال رویاهایش در دنیای فوتبال می‌رود؛ با دوستان و رقبایش رقابت می‌کند و با تیم خود در بازی‌های حماسی شرکت می‌کند. این داستان طرفداران زیادی را در سرتاسر جهان به خود جلب کرده است.

چهره‌های سرشناس فوتبال مانند زین‌الدین زیدان، لیونل مسی، الساندرو دل‌پیرو، هیدتوشی ناکاتا و آندرس اینیستا اعلام کرده‌اند که از «کاپیتان سوباسا» الهام گرفته‌اند. این انیمه در انتخاب حرفه‌ای‌شان به عنوان فوتبالیست تأثیر داشته است. تاکاهاشی در ماه ژانویه اعلام کرد که مجموعه را به پایان می‌برد. دلیل آن را کاهش توانایی‌های جسمانی و تغییرات در فضای خلاقیت به خاطر دیجیتالیزه شدن برشمرد.

کاپیتان سوباسا، که در ابتدای داستان‌ها تنها ۱۱ سال دارد، در انتها ۲۲ ساله است. به عنوان بخشی از تیم ملی ژاپن در المپیک حضور پیدا می‌کند. تاکاهاشی اظهار داشت که با وجود پایان یافتن مجموعه «کاپیتان سوباسا»، برنامه‌هایی برای داستان‌های بعدی سوباسا دارد. در سری جدید این انیمیشن آنها در مسابقات جام جهانی شرکت خواهند کرد. او همچنین بیان کرد که قصد دارد در تابستان امسال وب‌سایت جدیدی راه‌اندازی کند تا داستان‌های ادامه‌دار خود را در آن منتشر سازد.

پست های مرتبط

تریلر دوم انیمیشن «من نفرت‌ انگیز ۴» با ماجراجویی‌ جدید و هیجان‌ انگیز

تریلر دوم انیمیشن «من نفرت‌ انگیز ۴» به‌تازگی توسط استودیو ایلومینیشن منتشر…

بازگشت دوباره انیمیشن لاکپشت‌های نینجا به دنیای سینما

پارامونت پیکچرز که پیش از این با نمایش‌های بصری جذاب از انیمیشن…

۲۶ فروردین ۱۴۰۳

بازگشت قهرمانان | معرفی فیلم جدید از Teen Titans

بازگشت قهرمانان | معرفی فیلم جدید از Teen Titans با توجه به…

۲۸ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید